ALMAN ÜRÜN ve FİRMALARI TEHLİKEDE Mİ ? SOYKIRIM TASARISI KABUL EDİLMEK ÜZERE !

Hits: 71

Merhabalar;

Hayır, hemen telaşlanmayın,  LinkedIn platformunu siyasi konular için kullanmıyorum. Ancak bu kez; dış siyasetin IT sektörünü de derinden etkileyecek bazı kararlar almak üzere olduğunu bildiğimiz için; biraz geçikmiş de olsa; bu platformda insanların dikkatini çekmek istedim.

Almanya Parlamentosundan çıkacak olası soykırım tasarısının bazı etkileri olacak. Bildiğiniz gibi ülkemizdeki insanlar; öncelikle “Alman Mallarını Boykot Edelim” diyecek ve Alman mallarını listesi, Alman firmaların listesi havalarda uçuşacaktır. Burada bu ürün ve firma isimlerini verip kimseyi rencide etmek istemem.
Gelen bilgilere göre bu tasarının kabul edilme şansı hemen hemen %99! Çünkü Almanya’da şu anda “Büyük Koalisyon” hükümeti işbaşında ve Almanya’daki hemen tüm partiler bu tasarıyı destekliyor. Öyle ki; Yeşiller Partisi bile; Türk Milletvekilleri olmasına rağmen tasarıyı destekleyenler arasında.
IT arenasındaki bariz Alman markaları (gerek ürünler, gerekse de firmalar) bu konuda bir eylem planı hazırladılar mı bilinmez ama; bu yaz ve hatta yılın geri kalanı bu firmalar/ürünler için çok daha sıcak geçebilir.

Siyasilerin acil olarak hamaset laflarını bırakıp; bu ülkeye katma değer getiren çözümler getiren firmaların bu tür siyasi manevralardan etkilenmeyecek adımları atması gerekiyor.

Umarım yukarıda yazdıklarımın hiçbiri gerçekleşmez ve IT sektöründe daha da ileri giden, pazarı büyüten, büyüyen pazara yerli firma ve ürünlerle katkı veren bir ülkede yaşamaya devam ederiz.

Herkese Kolay Gelsin!

Ali Bulut

ali@alibulut.com.tr

https://www.linkedin.com/pulse/alman-ürün-ve-firmalari-tehlikede-mi-soykirim-tasarisi-ali-bulut?trk=hp-feed-article-title-publish

You may also like...

Leave a Reply

Skip to toolbar