E-Arşiv Paketine Yeni Nesil ÖKC Eklentisi (6.5.2016)

Hits: 52

Merhaba;

6 Mayıs’ta GİB tarafından yapılan duyuru ile E-Arşiv Paketinde güncelleme yapıldı. Bu güncelleme ile; yeni nesil ÖKC ile kesilen bilgi fişlerinin E-Arşiv faturada kullanımını kılmak ve bunları da E-Arşiv Raporunda bildirmek imkanı verildi.

Esasında bu beklenen bir eklenti idi ve yapılan Özel Entegratörler Toplantısında GİB bu konuda gerekli bilgilendirmeyi de yapmıştı.

Bu yeni rapor formatı 1 Haziran 2016 tarihi itibari ile geçerli olacak ve ÖKC bilgi fişlerinin E-Arşiv raporunda gönderilmesine başlanacak.

Bu yüzden; gerek kendi E-Arşiv Raporunu gönderen firmalar olsun, gerekse de Özel Entegratörler vasıtası ile bu gönderimi yapanlar olsun; önümüzdeki 20 gün içinde bu değişiklikleri programlarında yapıp bir an önce güncellemelerini hazırlamaları ve 1 Haziran itibari ile yeni versiyonların yüklenmiş olmasını sağlamaları gerekiyor.

Anlaşılıyor ki, bu sene Özel Entegratörler için bir “GÜNCELLEME” yılı olacak. E-Defter tarafında ve E-Fatura Tarafında da gelmesi beklenen bazı yeniliklerin de bu yıl içerisinde hayata geçmesi büyük olasılık.

Yeni eklenen ÖKC Fişleri ile ilgili Şema Bilgisi aşağıdaki gibidir :

okcSeriNo” type=”xs:string”/>
fisNo” type=”xs:string”/>

YEMEK_FIS“/>
E-FATURA_IRSALIYE“/>
E-ARSIV_IRSALIYE“/>
OTOPARK“/>
FATURA_TAHSILAT_KOMISYONLU“/>fisZaman” type=”earsiv:timeType”
minOccurs=”0″/>


 

Sorularınız için : alibulut2006@yahoo.com.tr

Herkese kolaylıklar diliyorum.

Ali Bulut

11.05.2016-18:23 ( Ataşehir )

You may also like...

Leave a Reply

Skip to toolbar