E-Fatura Başvurusu Nasıl Yapılacak ?

Hits: 87

Merhaba;

E-faturaya 2016 yılı başında geçiş yapacak mükellefler; mutlaka başvurularını yapmalılar. Bu başvurunun nasıl yapılacağını anlatan bir klavuzu GİB sistesinde yayınlamış durumda ve hakikaten doyurucu ve anlaşılır bir klavuz olmuş.

http://www.efatura.gov.tr/dosyalar/efaturabasvuru/E-FaturaUygulamasiBasvuruRehberiveKilavuzuV1.0.pdf

Buna göre; hangi yöntem ile yararlanacaksanız yararlanın; mutlaka Mali Mührünüzü almış olmanız gerekiyor.

Mali mührünüzü almayı geciktirmeyin zira önümüzdeki günlere bırakılan başvurular; mali mührün elinize geç ulaşmasına yol açacaktır. Hemen KAMUSM’in internet sitesine gidip başvurunuzu yapın (https://mportal.kamusm.gov.tr/bp/edf.go ).

Eğer Mali Mühürünüz gecikecek ise veya beklemeden başvuru yapacaksanız; yukardaki klavuzun 12. sayfasında başvuru formu ve taahhütname ve diğer gerekli belgeleri anlatan kısmı okuyarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Son 51 GÜN !

Kolay gelsin!

11.11.2015

Ali Bulut

You may also like...

Leave a Reply

This website stores some user agent data. These data are used to provide a more personalized experience and to track your whereabouts around our website in compliance with the European General Data Protection Regulation. If you decide to opt-out of any future tracking, a cookie will be set up in your browser to remember this choice for one year. I Agree, Deny
586
Skip to toolbar