Kimler E-Arşiv Uygulamasına geçmek zorunda?

Hits: 42

Merhabalar;

Bu konuda değişik duyumlar geliyor, bazı entegratörlerin müşterilerine “E-fatura kullanan mükelleflerin E-Arşiv’e geçmek zorunda oldukları” şeklinde bilgi verdiklerini duyuyoruz. Bu konuda bilgi kirliliğini engellemek için GİB’in bu konuda sorulmuş sorulara verdiği yanıtları paylaşmak istedim ki buradaki muğlaklık kaybolsun.

İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2014 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükellefler, en geç 1/1/2016 tarihine kadar e-Arşiv Uygulamasına geçmek zorundadır.

Gördüğünüz gibi, E-Fatura mükellefleri ile ilgili herhangi bir ibare kullanılmamış. Ancak; E-Fatura mükellefleri, istedikleri taktirde ihtiyaren E-Arşiv uygulamasına geçebilirler.

Detaylı bilgi için yorumlar kısmına sorularınızı bırakabilirsiniz.

Teşekkürler.

Ali Bulut

3-Mayıs-2016

You may also like...

Leave a Reply

This website stores some user agent data. These data are used to provide a more personalized experience and to track your whereabouts around our website in compliance with the European General Data Protection Regulation. If you decide to opt-out of any future tracking, a cookie will be set up in your browser to remember this choice for one year. I Agree, Deny
602
Skip to toolbar