Saçma Sapan Darbe Girişimi Hakkında..

Hits: 133

Merhaba;

15 Temmuz’da adına darbe girişi bile demekte zorlandığım, saçma sapan, sapıkça, vahşice ortaya konulan terör eylemini hep birlikte yaşadık.

Öncelikle şunu belirteyim : Biz yıllardır bu adamlara FETO derken; bizlere “Fetullan Gülen Hoca Efendi” ile başlayan cümleler kuranlar, umarım artık bu ülkenin tutunacak tek değerinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ilkeleri olan; Laik Demokratik ve Sosyal Hukuk devleti olması gerektiğini anlamışlardır.

Özellikle Balyoz, Ergenekon, Casusluk vb. davalarda hakları yenen, esas amacı TSK’daki bu vatanını ve milletini seven, özgürlük ve bağımsızlıktan yana olan ist kademedeki subaylara yönelik davaların nedenini, şu anda bu terör eylemini yapan ve icra eden komutanları (!) oralara nasıl geldiğine bakınca; çok daha iyi anlıyoruz. Demek ki bunlar sadece düzmece, orduya bir kumpas değil; ülke yönetimini ele geçirmek için; kendilerine karşı durabilecek asil insanları da saf dışı etmeyi amaçlayan bir tertipti.

Peki bunları biz, bu davaların mağdurları, muhalefet(in bir kısmı, MHP’yi tam bu kısmın içine alamıyorum, hala da MHP’den yeteri kadar tepki gelmediğini düşünüyorum) hep bir ağızdan bu FETÖ pisliklerini deşifre ederken, yaptıkları düzmece işleri, tanıkları ve delilleri çöpe savururken; gücü elinde bulunduranlar (pardon, sadece kendi ellerinde değildi, çünkü bu güçleri FETÖ’cü hakim, savcı ve askerlere, medya organlarına, tetikçi kalemşörlere, bavul taşıyıcılarına teslim etmişlerdi); bu seslere kulak tıkayarak, hatta içlerinden kıs kıs gülerek, oh olsun diyerek, Türkiye Bağırsaklarını Temizliyor diyerek, davaların savcısı rolüne soyunarak iştirak etmediler mi ? Biz şimdi neyi konuşuyoruz Allah aşkına?

Şimdi görüyorum da; bir-iki gün içinde pıtırak gibi neredeyse devletin hemen tüm kurumlarında işten el çektirmeler, kapatmalar, açığa almalar, gözaltılar, tutuklanmalar gırla gidiyor.

Esas soru şu : BU FETÖ’nün SİYASİ KOLU NEREDE? CHP’de mi? MHP’de mi? Yoksa AKP’de mi?

Samimi bir micadele verilecek mi, yoksa işi savuşturana kadar sanki demokrat ve ülkenin birliğinden yanaymış gibi bir tavır mı takınılacak, geçici bir maske mi takılacak? ya da; hazır ortalık muğlak ve bulanık, güç de elimdeyken; FETÖ ile birlikte bazı keskin muhalifleri de temizleyelim düşüncesi ile mi hareket edilecek?

Umarım samimiyetle bu işin peşine düşerler ve bu illetten tüm ülkeyi temizlerler.

Şunu bir daha anladık ki; dini siyasete ve yaşamın her alanına getirerek beraberinde ayrışmaları ve gereksiz kutuplaşmaları da arttırıyoruz.

Son olarak; bu FETÖ’cülerin en önemli dayanağı Eğitim Kurumlarına sızmaları, kendi eğitim kurumlarındaki öğrencileri yetiştirip; birer virüs gibi devletin içerisine sokmasının önlenebilmesi için; devletin acil olarak eğitim politikasını değiştirmesi ve bu alanı hiçbir tarikata, cemaate veya gruba terketmemesi gerekiyor. Çağdaş eğitim alacak beyinler; kendi halkına ateş edecek, bomba atacak, tank ile üzerinden geçecek askerler yetişmesine izin vermeyecektir.

Bir hatırlatma ve rica : Bu kalkışmanın olmasını engelleyemeyen, belki de bir şekilde dahli olan; Genelkurmay Başkanı ve tüm Kuvvet Komutanları acil olarak istifa etmelidirler! Bunun yanında; istihbarat konusunda zaafiyet gösteren MİT’in müsteşarı da acil olarak istifa etmeli ya da görevden el çektirilmelidir!

Herkes aklını başına alsın!

Bu ülkede, mutlu ve huzurlu yaşamak hepimizin hakkı ve bunu başarabiliriz!

Ali Bulut

Şişli

 

You may also like...

Leave a Reply

Skip to toolbar