17. Özel Entegratörler Kurulu – 10 Mayıs 2018

Hits: 25

Merhaba;

17. Özel Entegratörler Kurulu Maltepe Cevahir Otel’de, Gelir İdaresi’nden Engin Şahin’in Katılımı ile gerçekleşti.

E-İrsaliye ve diğer e-dönüşüm ürünleri ile ilgili tebliğ taslağının yayımlanması konusundaki beklentilerin arttığı bir dönemde hakikaten önemli bir toplantı idi ve çok kalabalık bir katılımla başladı.

 

Genel olarak aşağıdaki bilgileri sizinle paylaşmak istedim :

* E-Fatura ve E-Arşiv’de  kullanıcı sayısı 140.000 + 45.000 oluyor. Yeni tebliğ ile 45.000 kamu kurumu da “sadece alıcı” olarak e-faturaya dahil olacak.

* E-fatura’da kullanıcı sayısı %100 artarken, E-Arşivde bu artış oranı %1000 durumunda!!!

* 50.000 TL lik fatura kesecek firmalar, bu faturalarını, hiçbir başvuru yapmadan GİB’in kendilerine vereceği bir portal üzerinden kesebilecekler. Bu faturaların imzaları GİB tarafından atılacak, dolayısıyla herhangi bir mali mühür almalarına da gerek yok!

* E-Fatura ve E-Defter’de ciro limiti (2017 Cirosu) 5 Milyon TL olarak belirlendi.

 

#LIFEATFORIBA #EFATURA #EARŞİV #EDEFTER #EMUTABAKAT #UFRS #GİB #FORIBA #UFRS #EDENETLEME #EDÖNÜŞÜM #FORIBAGLOBAL #alibulutcomtr #alibulut

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

This website stores some user agent data. These data are used to provide a more personalized experience and to track your whereabouts around our website in compliance with the European General Data Protection Regulation. If you decide to opt-out of any future tracking, a cookie will be set up in your browser to remember this choice for one year. I Agree, Deny
608
Araç çubuğuna atla