Zorunluluk Öncesi İhracaat E-Fatura CANLI’da Kullanıma Sunuldu !

Hits: 141

Şubat ayı bitmeden bir gün önce GİB tarafından bir duyuru ile; 1.7.2017 tarihinde yürürlüğe girecek zorunlu ihracaat e-fatura sisteminden önce; GİB ve GTB (Gümrük ve Ticaret Bakanlığı) arasında tüm entegrasyonlar tamamlanmış ve sistemi kullanmak isteyenler hemen canlı sistemi kullanmaya başlayabileceklerdir.

 

Kullanım için herhangi bir başvuru yapılması gerekmiyor. İhracaat faturalarını e-fatura olarak düzenlemek isteyen e-fatura mükelleflerin; sadece e-faturalarında; ihracaat ile ilgili eklenen alanları ve diğer gönderimle ilgili değişiklikleri  (bkz. Gümrük İşlemleri Klavuzu) devreye almış olmaları gerekiyor.

Eğer bir özel entegratör kullanıyorlarsa; özel entegratörlerin yukarda belirtilen hususları sistemlerine yüklemiş ve aktive etmiş olmaları gerekmektedir.

Herkese kolay gelsin!

Ali Bulut

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

This website stores some user agent data. These data are used to provide a more personalized experience and to track your whereabouts around our website in compliance with the European General Data Protection Regulation. If you decide to opt-out of any future tracking, a cookie will be set up in your browser to remember this choice for one year. I Agree, Deny
646
Araç çubuğuna atla